!!!Zaproszenie !!!
Aktualności Towarzystwo Mozartowskie

Do You know that...

Nella Rubinstein - the artist wife is the authoress of legendary cook's book "Nela's Cookbook", given in New Yorku in 1983 . In Poland given under the title "Kuchnia Neli" /full version from the year 2001 publishing house The Muse/. This book is the record of Master and the artistic Bohemians of New York culinary fancies, The Los Angeles and Paris. "Nela's Cookbook" makes up the source of inspiration for the adorers of talent and the art of Artur Rubinstein life.


 

!!!Zaproszenie !!! PDF Print E-mail
User Rating: / 0
PoorBest 
News - A bit of gossip
Written by Administrator 1   
Tuesday, 01 December 2015 12:28
There are no translations available.


Zaproszenie

Rada Rodziców serdecznie zaprasza uczniów, nauczycieli, rodziców i wszystkich pracowników szkoły do udziału

w tradycyjnym świątecznym kiermaszu szkolnym, który odbędzie się 04.12.2015 w godzinach 1700 - 1900

Last Updated on Monday, 07 December 2015 13:32