PZSM im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy

Pewien młody pianista dawał próbę swych umiejętności przed Arturem Rubinsteinem. Po kilku niezbyt udanych akordach zwrócił się
do Mistrza: - Czy ma Pan jakieś życzenia? Jak Pan widzi mogę zrobić z fortepianem wszystko, co mi się tylko podoba!
Mistrz odparł: - Wobec tego, niech pan zamknie klawiaturę!

KOMNIKAT Drukuj
wtorek, 17 listopada 2020 23:41

niedziela, 08 listopada 2020 15:42

środa, 28 października 2020 22:50

Komunikat Drukuj
sobota, 24 października 2020 14:13

Dyrektor Ewa Stąporek-Pospiech Drukuj
poniedziałek, 21 września 2020 08:46

21 września odeszła od nas Ewa Stąporek-Pospiech, Dyrektor Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych w Bydgoszczy od 1990 roku.

Wspaniały Dyrektor, Organizator, Artysta, Muzyk, Wielki Człowiek… Pani Dyrektor zawsze nas, nauczycieli i uczniów oraz rodziców wspierała w sukcesach, ale i pocieszała gdy zdarzały się trudniejsze chwile. Zawsze zaangażowana w pełni w sprawy szkoły i kultury w Polsce.

Pani Dyrektor Ewa Stąporek-Pospiech na zawsze pozostanie w pamięci społeczności Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy.  Jej Zasługi dla naszej szkoły pozostaną nieocenione.

Cześć Jej Pamięci!

DYREKTOR EWA STĄPOREK –POSPIECH (1946-2020)

Dyrektor Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy od 1990 roku. Studia muzyczne ukończyła w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Krakowie, w klasie fletu prof. W.W. Chudziaka. Była stypendystką Konserwatorium w Pradze. Pracowała jako solistka kameralistka w Capelli Bydgostiensis. Na flecie podłużnym dokonała wielu prawykonań i archiwalnych nagrań. Była współtwórczynią i członkinią zespołu barokowego Fiori Musicali, a także współtwórczynią pierwszego w Polsce fletu podłużnego „Jorga”. Pracowała jako członek jury konkursów fletowych, muzyki dawnej i zespołów kameralnych. W bydgoskim szkolnictwie muzycznym była zatrudniona od 1976 roku. Otrzymała Nagrodę Specjalną Prezydium Komitetu do Spraw Radia i Telewizji za wybitne i wartościowe nagrania muzyki staropolskiej. W 1993 roku zorganizowała Międzynarodowy Konkurs Młodych Pianistów Arthur Rubinstein in memoriam, którego jest dyrektorem. Jest prezesem Towarzystwa Mozartowskiego, które powstało z jej inicjatywy w 1994 roku. Organizator konkursów, warsztatów i kursów muzycznych. Od 1994 roku wiceprzewodnicząca i przewodnicząca Rady Szkolnictwa Artystycznego przy Ministrze Kultury.

Otrzymała wiele nagród i odznaczeń:
1.  Srebrny Krzyż Zasługi.
2.    Nagrodę I stopnia Centrum Edukacji Artystycznej (1993).
3.    Nagrodę I stopnia Ministra Kultury i Sztuki (1995).
4.    Złoty Krzyż Zasługi Prezydenta Rzeczypospolitej Polski (1997).
5.    Wyróżnienie Marszałka Województwa kujawsko-pomorskiego (1999).
6.    List Gratulacyjny Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2000).
7.    Nominację Alliano (2000).
8.    Nagrodę I stopnia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2000).
9.    Nagrodę Bydgoskiego Informatora Kulturalnego – Bydgoszcz – Nagroda za konkurs i organizację.
10.    Medal Prezydenta Miasta Bydgoszcz (2000).
11.    Nagrodę Przewodniczącego Rady Miasta Bydgoszczy (2001).
12.    Medal „Zasłużony Kulturze - Gloria Artis” Ministra Kultury (2005).
13.    Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski Prezydenta Rzeczypospolitej Polskim (2005)
14.    Medal Prezydenta Miasta Bydgoszczy (2005).
15.    Medal Kazimierza Wielkiego z okazji 661 urodzin Bydgoszczy (2007).
16.    Medal Wojewody Kujawsko-Pomorskiego (2007).
17.    Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego I stopnia za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej i artystycznej (2010).
18.    Insygnia województwa kujawsko-pomorskiego, Marszałek województwa kujawsko-pomorskiego (2012).
19.    Nagroda Prezydenta Miasta Bydgoszczy z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki  (2013, 2014).
20.    Laur „Popiełuszki” za działalność charytatywną (2015).
21.    Nagroda „Laur Andrzeja Szwalbego”, Prezydent Bydgoszczy  (2015).

Wpisany przez Administrator 1
poniedziałek, 19 października 2020 06:54

Zgodnie z regulacjami MEN i CEA w zakresie ograniczenia funkcjonowania szkół artystycznych w strefie żółtej i czerwonej, nauka w PZSM w Bydgoszczy od 19.10.2020 odbywać się będzie wg poniższych zasad:

1. wszystkie klasy OSM I stopnia oraz klasy I i II OSM II stopnia – zajęcia są realizowane wyłącznie w szkole

2. klasy III–VI OSM II stopnia – zajęcia z przedmiotu głównego (w specjalności instrumentalistyka – instrument główny, w specjalności wokalistyka – śpiew, w specjalności rytmika – rytmika) są realizowane w szkole, a pozostałe zajęcia są realizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość

3. klasy PSM I i II stopnia – zajęcia z gry na instrumencie i śpiewu solowego są realizowane w szkole.

Pozostałe zajęcia:

• w klasach III - VI PSM II st (Wydział Instrumentalny) i w klasach I-IV PSM II st (Wydział Wokalny) odbywają się zdalnie.
  • w klasach I - II PSM II st (Wydział Instrumentalny) stacjonarnie, w szkole
  • we wszystkich klasach PSM I st stacjonarnie - w szkole.

Inne zajęcia zbiorowe:

Chór i orkiestra OSM II st i PSM II st. oraz Chór PSM I st. zdalnie.

Chór OSM I st Rubinki oraz Zespół Come amabile - wyłącznie próby sekcyjne (szczegóły w e-dzienniku).

«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

MKiDN oraz CEA