Co dalej z naszą salą koncertową?
Aktualności Archiwum

Czy wiesz, że...
Artur Rubinstein w swojej ponad 80-letniej karierze pianisty wystąpił ponad 6000 razy !!!. Znany był jako wirtuoz i odtwórca muzyki Chopina, Brahmsa, Schuberta, Schumanna, Dworzaka i Szymanowskiego. Występował z wieloma uznanymi orkiestrami i dyrygentami oraz grał m.in. z Pablem Casalsem, Jacques'em Thibaudem i Romanem Totenbergiem. Był także przyjacielem wielu ówczesnych znakomitości, m.in. Karola Szymanowskiego, Pabla Picasso, Grzegorza Fitelberga.

Co dalej z naszą salą koncertową? PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
Aktualności - Startowa
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 14 stycznia 2014 13:26
 
  Wkrótce zarząd dróg ujawni projekt przedłużenia ulicy Mazowieckiej do ulicy Gdańskiej i ogłosi konsultacje społeczne. Budowa ma ruszyć w lipcu br. i rozpoczną się wyburzeniem budynku, w którym znajduje się nasza Sala Koncertowa im. Jana Pawła II. Jak ważny jest to budynek dla wszystkich uczniów i pedagogów naszej szkoły wystarczy wspomnieć, że do prawidłowego wykształcenia młodzieży w szkole muzycznej jest niezbędna sala koncertowa, w której odbywają się wszystkie ważne egzaminy, przesłuchania i imprezy o zasięgu nie tylko szkolnym, ale ogólnopolskim a często międzynarodowym. Pozbawienie szkoły muzycznej własnej Sali koncertowej spowoduje poważne utrudnienia w kształceniu i rozwoju wielu talentów muzycznych. Zostaną także zawieszone działania dydaktyczne dla 60 osobowej orkiestry symfonicznej
i około 140 innych działań. Wystarczy wspomnieć naszego absolwenta Rafała Blechacza, który dzięki możliwości gry w Sali koncertowej mógł rozwijać swój talent i sławić nasz kraj na arenie międzynarodowej.
Wszystkich, którym leży na sercu los naszej Sali koncertowej zapraszamy do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych inwestycji prowadzonych przez Wydział Inwestycji Drogowych Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.

Przekazywanie opinii i wniosków można będzie zrealizować na adres:  Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, ul. Toruńska 174a,
85-844 Bydgoszcz lub na adres e- mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej zapewnia, że podpisane
i zaopatrzone w adres uwagi i wnioski zostaną przekazane pracownikom Wydziału Inwestycji Drogowych, Głównemu Specjaliście ds. ruchu drogowego oraz projektantom celem dokładnego ich rozważenia. Jeżeli Państwa sugestie będą możliwe do zrealizowania, biorąc pod uwagę względy techniczne, prawne oraz ekonomiczne, zostaną uwzględnione.
Na stronie www.zdmikp.bydgoszcz.pl pojawi się specjalnie przygotowany Formularz Konsultacji Społecznych celu ułatwienia wyrażenia swoich myśli
i spostrzeżeń.

Poprawiony: wtorek, 14 stycznia 2014 14:02