Varius Quartet

Agnieszka Jackowska – skrzypce

Filip Walkowiak – skrzypce

Jan Łosoś – wiolonczela

Kwartet smyczkowy powstał w roku temu z inicjatywy mgr Michała Litwy. Do zespołu zaproszeni zostali uczniowie, których rozwój indywidualny był bardzo dynamiczny. Varius Quartet bardzo prężnie działa zarówno w środowisku szkolnym – uświetniając uroczystości ważne dla życia szkoły jak i pozaszkolnym – tu możemy wymienić między innymi koncerty w placówkach oświatowych oraz współpracę z Filharmonią Pomorską im. J.Paderewskiego w Bydgoszczy.

Praca, zaangażowanie a w szczególności profesjonalizm został zauważony i doceniony na wielu konkursach muzycznych. I tak można tu wymienić następujące laury zespołu:

·        II miejsce w X MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE MUZYCZNYM IM. J. ZARĘBSKIEGO W ŁOMINKACH

·       III miejsce w OGÓLNOPOLSKICH PRZESŁUCHANIACH ZESPOŁÓW KAMERALNYCH I STOPNIA W WARSZAWIE

·       NAGRODA W KATEGORII „NAJLEPSZY KWARTET SMYCZKOWY”

w IV OGÓLNOPOLSKIM FESTIWALU MUZYKI KAMERALNEJ DLA UCZNIÓW SZKÓŁ MUZYCZNYCH I i II STOPNIA W WARSZAWIE

·       II miejsce w I OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE ZESPOŁÓW KAMERALNYCH CHOPIN ENSAMBLE W BRODNICY

·       II miejsce w WIOSENNYCH KONFRONTACJACH ZESPOŁÓW KAMERALNYCH SZKÓŁ MUZYCZNYCH W INOWROCŁAWIU

·       wyróżnienie w I INTERNETOWYM KONKURSIE DZIECIĘCYCH ZESPOŁÓW KAMERALNYCH PLAY & WATCH