Realizacja statutu
Aktualności Fundacja Viva Musica Realizacja statutu

Artur Rubinstein w swojej ponad 80-letniej karierze pianisty wystąpił ponad 6000 razy !!!. Znany był jako wirtuoz i odtwórca muzyki Chopina, Brahmsa, Schuberta, Schumanna, Dworzaka i Szymanowskiego. Występował z wieloma uznanymi orkiestrami i dyrygentami oraz grał m.in. z Pablem Casalsem, Jacques'em Thibaudem i Romanem Totenbergiem. Był także przyjacielem wielu ówczesnych znakomitości, m.in. Karola Szymanowskiego, Pabla Picasso, Grzegorza Fitelberga.

Realizacja statutu Drukuj

Fundacja realizuje swoje cele statutowe poprzez:

1. Promowanie talentów muzycznych,
  2. Fundowanie stypendiów naukowych dla wybitnych uczniów,
  3.  Pokrywanie kosztów wyjazdów uczniów na kursy mistrzowskie krajowe i zagraniczne oraz konkursy,
  4.  Upowszechnianie muzyki wśród społeczeństwa,
  5.  Propagowanie muzyki polskiej poza granicami kraju,
  6.  Przyznawanie nagród za wybitne osiągnięcia artystyczne dla uczniów,
  7.  Przyznawanie nagród  za wybitne osiągnięcia pedagogiczne dla nauczycieli,
  8.  Udzielanie pomocy w wyposażaniu Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych  w instrumenty i akcesoria muzyczne, pomoce naukowe, literaturę naukową i środki audiowizualne,.
  9.  Pokrywanie kosztów remontów szkolnych.