Realizacja statutu
Aktualności Fundacja Viva Musica Realizacja statutu

Nella Rubinstein - żona artysty jest autorką legendarnej książki kucharskiej "Nela's Cookbook", wydanej w Nowym Yorku w 1983 roku. W Polsce wydana pod tytułem "Kuchnia Neli" /pełna wersja z roku 2001 wydawnictwo Muza/. Książka ta jest zapisem upodobań kulinarnych Mistrza i bohemy artystycznej Nowego Jorku, Los Angeles oraz Paryża. "Nela's Cookbook" stanowi zródło inspiracji dla wielbicieli talentu i sztuki życia Artura Rubinsteina.

Realizacja statutu Drukuj

Fundacja realizuje swoje cele statutowe poprzez:

1. Promowanie talentów muzycznych,
  2. Fundowanie stypendiów naukowych dla wybitnych uczniów,
  3.  Pokrywanie kosztów wyjazdów uczniów na kursy mistrzowskie krajowe i zagraniczne oraz konkursy,
  4.  Upowszechnianie muzyki wśród społeczeństwa,
  5.  Propagowanie muzyki polskiej poza granicami kraju,
  6.  Przyznawanie nagród za wybitne osiągnięcia artystyczne dla uczniów,
  7.  Przyznawanie nagród  za wybitne osiągnięcia pedagogiczne dla nauczycieli,
  8.  Udzielanie pomocy w wyposażaniu Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych  w instrumenty i akcesoria muzyczne, pomoce naukowe, literaturę naukową i środki audiowizualne,.
  9.  Pokrywanie kosztów remontów szkolnych.