LAUREACI KONKURSU NA INSTRUMENTY DĘTE MINIATURA 2015
Aktualności Konkursy LAUREACI KONKURSU NA INSTRUMENTY DĘTE MINIATURA 2015
LAUREACI KONKURSU NA INSTRUMENTY DĘTE MINIATURA 2015 Drukuj

W Państwowym Zespole Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy 
w dniach 19 – 20 lutego 2015 roku odbył się Ogólnopolski Konkurs na instrumenty 
dęte „MINIATURA 2015 im. Franciszka Kmiecika” pod patronatem Centrum Edukacji
Artystycznej w Warszawie.

Konkurs na wykonanie dowolnego utworu w formie miniatury przeznaczony jest dla
dzieci i młodzieży sekcji instrumentów dętych i odbywa się w II grupach wiekowych.
W Konkursie wzięło udział 58 uczestników z 27 szkół z całej Polski .
Młodych instrumentalistów oceniało Jury składające się ze znakomitych profesorów 
z Akademii Muzycznych w Polsce pod przewodnictwem prof. Jerzego Mrozika 
z Akademii Muzycznej we Wrocławiu.
Przesłuchania odbyły się w Auli im. Jana Pawła II przy ul. Gdańskiej 71.
 
W I grupie wiekowej Jury przyznało następujące nagrody:
 
I MIEJSCE   MARIANNA ŻOŁNACZ  z klasy fletu Pani Marii Peradzyńskiej-Filip
z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego 
w Warszawie

 
II MIEJSCE  SZYMON PARULSKI  z klasy klarnetu Pana Jacka Grochockiego 
z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Płocku

 
III MIEJSCE  PAWEŁ HANDASCHIK  z klasy trąbki Pana Klaudiusza Lisonia 
 z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu
 

 
WYRÓŻNIENIA:

 
JULITA BURZYŃSKA  z klasy fletu Pani Simony Kassak-Hajny
z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Olsztynie
 
KACPER ŚWIĄTEK z klasy puzonu Pana Tomasza Gajewskiego 
z  Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Wadowicach
 
WIKTORIA GRAJEWSKA z klasy klarnetu Pani Doroty Żołnacz 
z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego                        
w Warszawie
 
   

 W II grupie wiekowej Jury przyznało następujące nagrody:
 
I MIEJSCE   JAROSŁAW SROKA  z klasy klarnetu Pana Bogdana Jaskółki z Prywatnej
Szkoły Muzycznej II stopnia w Jaśle,
 
II MIEJSCE  ex aequo   

 
DOMINIKA PILIS z klasy fletu Pani Aldony Ślusarz z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II
stopnia w Jastrzębiu –Zdroju
 
KAMILA PŁOWENS  z klasy fletu Pani Marii Peradzyńskiej-Filip z Zespołu Państwowych
Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie,
 
III MIEJSCE  STANISŁAW KARCZEWSKI
z klasy trąbki Pana Tomasza Gluski                   
z Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy,

 
 
WYRÓŻNIENIA:

 
LENNARD CZEKAJ  z klasy trąbki Pana Klaudiusza Lisonia z Państwowej Szkoły
Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu,
 
ROBERT KAŹMIERCZAK
  z klasy fletu Pana Tomasza Walczaka z Zespołu Szkół
Muzycznych im. Jadwigi Kaliszewskiej w Poznaniu,
 
MONIKA KOLSKA
  z klasy fletu Pana Tomasza Walczaka z Zespołu Szkół Muzycznych
im. Jadwigi Kaliszewskiej w Poznaniu,
 
ALEKSANDER WIŚNIEWSKI  z klasy saksofonu Pana Leszka Orłowskiego                           
z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Grudziądzu.

 
 
WYRÓŻNIENIA DLA PIANISTÓW ZA WYRÓŻNIAJĄCY SIĘ AKOMPANIAMENT:

 
PANI SANDRA DELĄG z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Wadowicach,
PANI MARIANNA WASZKIEWICZ z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 
im. Karola Szymanowskiego w Warszawie,
PAN MATEUSZ ROŻEK z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka
Chopina w Opolu,
PANI AGNIESZKA SEGUCHI z Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych im. Artura
Rubinsteina w Bydgoszczy,
PANI MONIKA MADEJ-STRUKIEL ze Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Zygmunta
Noskowskiego w Gdyni

 
prof. Jerzy Mrozik
Przewodniczący Jury
Bydgoszcz, 20 lutego 2015r.