Plac Zabaw

Pewien młody pianista dawał próbę swych umiejętności przed Arturem Rubinsteinem. Po kilku niezbyt udanych akordach zwrócił się
do Mistrza: - Czy ma Pan jakieś życzenia? Jak Pan widzi mogę zrobić z fortepianem wszystko, co mi się tylko podoba!
Mistrz odparł: - Wobec tego, niech pan zamknie klawiaturę!

Plac Zabaw Drukuj
Szkoła - Radosna Szkoła
W czasie trwania letnich wakacji na dziedzińcu szkolnym po przeprowadzeniu procedur zgodnych z Ustawą o zamówieniach publicznych rozpoczęto prace polegające na: „Utworzenie szkolnego placu zabaw w ramach programu Radosna Szkoła na terenie Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy, przy ul. Andrzeja Szwalbego 1.”

Podstawy prawne utworzenia placu zabaw:

Uchwała Rady Ministrów z dnia 10 grudnia 2009 r. zmieniająca uchwałę w sprawie Rządowego programu wspierania w latach 2009-2014 organów prowadzących w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w klasach I-III szkół podstawowych i ogólnokształcących szkół muzycznych I stopnia - „Radosna szkoła”

Uchwała Rady Ministrów z dnia 7 lipca 2009 r. w sprawie Rządowego programu wspierania w latach 2009-2014 organów prowadzących w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w klasach I-III szkół podstawowych i ogólnokształcących szkół muzycznych I stopnia - „Radosna szkoła”

Firma educarium z Bydgoszczy przeprowadziła przygotowanie powierzchni i wyposażyła plac zabaw we wszystkie zgodne z Rozporządzeniem Rady Ministrów urządzenia do zabawy, powierzchnię bezpieczną, tj. zabezpieczającą upadek z wysokości do 1,5m, powierzchnię komunikacyjną oraz trawniki z krzewami i drzewami. Całość została ogrodzona płotkiem w kolorze zielonym z bramką wejściową. Na terenie placu jest również tablica z regulaminem oraz napisem ”Szkolny plac zabaw wyposażony w ramach programu rządowego Radosna Szkoła”.